31 / 05 / 2018
Семінар «ВІЛ-інфекція у країнах Східної Європи і Центральної Азії: регіональні досягнення і проблеми»

30 травня у Києві відбувся семінар з питань ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії, організований Міжнародною спільнотою з боротьби зі СНІДом (International AIDS Society - IAS). Зустріч, яка об’єднала близько п'ятдесяти ключових стейкхолдерів, була присвячена результатам 9-ї конференції з проблем ВІЛ-інфекції «IAS 2017», що відбулася в минулому році в Парижі, та перспективам поліпшення політики і програм щодо ВІЛ-інфекції в регіоні Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА).

Модераторами заходу виступили Сергій Дворяк (головний дослідник Українського інституту політики громадського здоров'я, член Керівної Ради IAS у Європейському регіоні) та Ані Шакарішвілі (спеціальний радник UNAIDS – Женева). 

Read this news in English

Наукові та політичні результати конференції IAS 2017, що проходила у Парижі у липні минулого року, учасникам семінару презентував проф. Мішель Казачкін (спеціальний радник UNAIDS у Східній Європі та Центральній Азії). 

Під час зустрічі учасники окреслили наукові пріоритети для поліпшення політики і програм у сфері ВІЛ з врахуванням регіональної специфіки. Вони презентували дані щодо стану епідемії ВІЛ як у регіоні СЄЦА в цілому, так і в його окремих країнах (зокрема, в Україні, Грузії, Киргизстані та Молдові). Науковці приділи особливу увагу потребам та бар’єрам ключових груп населення - споживачів наркотиків, представників ЛГБТ-спільноти, молоді та підлітків. За висновками учасників, суттєвими перешкодами для подолання епідемії ВІЛ в регіоні залишаються стигма, дискримінація та застарілі системи охорони здоров’я у більшості країн СЄЦА. 

Семінар у Києві є частиною серії заходів, організованих Навчальним фондом IAS з метою подолання розриву між науковими результатами щодо ВІЛ та їх впровадженням у практику. Хоча у боротьбі з ВІЛ досягнуто значного прогресу, подолання цього розриву залишається постійним завданням для ефективного реагування на епідемію у всьому світі. 

Усі матеріали заходу доступні на сайті організаторів зустрічі за посиланнями:

www.iasociety.org/IAS-Educational-Fund/IAS-Educational-Fund-Meetings/IAS-Educational-Fund-Meeting-Ukraine-RU (російською)

www.iasociety.org/IAS-Educational-Fund/IAS-Educational-Fund-Meetings/IAS-Educational-Fund-Meeting-Ukraine (англійською)