На сайті UNAIDS опубліковано повідомлення про наслідки замороження фінансування програм протидії епідемії ВІЛ з боку уряду США. Ця криза зачепила сотні громадських ініціатив у країнах Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА), які надають допомогу людям, що живуть з ВІЛ, та представникам ключових груп.
Міністерство охорони здоровʼя України підрахувало втрати медичної інфраструктури за три роки повномасштабної війни.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала оновлений Оперативний посібник з туберкульозу та супутніх захворювань. Окрім рекомендацій щодо спільного ведення ТБ та психічних розладів, в тому числі пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, а також ТБ та ВІЛ, третє видання посібника містить керівництво із комплексного догляду за людьми з туберкульозом та діабетом.
Відповідний звіт, до авторського колективу якого входять, серед інших, дослідники Українського інституту політики громадського здоров’я, опублікував Центр громадського здоров’я МОЗ України.
В Україні прийнято перший Стандарт, який регулюватиме надання медичної допомоги в країні особам з розладами психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних (окрім опіоїдів). До розробки цього документу долучились науковці Українського інституту політики громадського здоров’я.
Термін подання тез та заяв на отримання стипендій для участі в 13-й Конференції IAS з досліджень ВІЛ “IAS 2025” закінчується 22 січня 2025 року.
Канадські національні рекомендації щодо клінічного лікування розладів, пов’язаних із вживанням опіоїдів (Opioid Use Disorder, OUD), було оновлено на основі аналізу найновіших тематичних публікацій. Новий документ рекомендує бупренорфін і метадон як препарати першої лінії для лікування OUD.
Епідемія туберкульозу досі є загальносвітовою проблемою: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала Глобальний звіт – 2024 щодо туберкульозу на основі даних за 2023 рік.
Нова стаття в “Harm Reduction Journal” за співавторством фахівців УІПГЗ висвітлює питання стійкості програм підтримувальної терапії агоністами опіоїдів (ПТАО) у контексті переходу від донорської підтримки до національного фінансування у 4 країнах регіону СЄЦА: Білорусі, Республіці Молдова, Таджикистані та Україні.
Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила оновлені рекомендації щодо профілактичного лікування туберкульозу.