18 / 12 / 2018
Робоча зустріч в рамках проекту «Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримувального лікування в Україні»

18 грудня 2018 року у Києві відбулась робоча зустріч «Замісна підтримувальна терапія. Поточний стан та перспективи розвитку», організована Українським інститутом політики громадського здоров’я спільно з Альянсом громадського здоров’я.

Робоча зустріч партнерів відбулася в рамках проекту «Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримувального лікування в Україні», що реалізує Альянс громадського здоров’я у співпраці із Центром громадського здоров’я МОЗ України та Українським інститутом політики громадського здоров’я за фінансової підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC), згідно з Надзвичайним планом Президента США по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR).

Зустріч була присвячена темам удосконалення законодавства задля зменшення бар’єрів доступу до медикаментозного підтримуючого лікування. Обговорювалися шляхи покращення якості програми із використанням сучасних методик та підходів, зокрема тих, що зазначені у Національній Настанові із лікування опіоїдної залежності.

У заході взяли участь представники державних та недержавних організацій – суб’єктів імплементації медикаментозного підтримувального лікування опіоїдної залежності, представники МОЗ України, лікарі-психіатри та наркологи з різних областей України. Зі вступним словом до учасників звернулись представники керівництва партнерських організацій, що реалізують проект «Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримувального лікування в Україні» -  директор Всесвітнього підрозділу з ВІЛ/СНІД в Україні Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) Езра Барзілай, директор департаменту лікування, закупівель і управління поставками МБФ «Альянс громадського здоров’я» Захедул Іслам, спеціаліст відділу управління проектами Центру громадського здоров’я МОЗ України Ірина Іванчук та директор Українського інституту політики громадського здоров’я Тетяна Кірьязова.

Під час зустрічі спікери презентували різні аспекти прогресу та проблем розвитку замісної підтримувальної терапії в Україні. Зокрема, науковий директор УІПГЗ Костянтин Думчев охаракетеризував поточний стан, бар’єри та перспективи лікування опіоїдної залежності у контексті надання інтегрованих послуг (ЗПТ, діагностика, лікування та профілактика ВІЛ-інфекції та інших захворювань, у тому числі психічних).

Програма робочої зустрічі «Замісна підтримувальна терапія. Поточний стан та перспективи розвитку»