27 / 07 / 2018
AIDS 2018

Дослідницька команда УІПГЗ презентувала результати останніх досліджень Інституту щодо різних аспектів епідемії ВІЛ в Україні на 22-ій Міжнародній конференції зі СНІДу, яка проходила 23-27 липня в Амстердамі.

Міжнародна конференція з питань СНІДу - це найбільша конференція з глобальної проблеми охорони здоров'я у світі. Подія, яка об'єднала понад 15 000 учасників зі 160 країн світу, стала можливістю для посилення політики та програм, що забезпечують науково обгрунтовану реакцію на епідемію ВІЛ. Цього року конференція мала тему "Долати бар'єри, будувати мости", акцентуючи увагу на необхідності застосування правових підходів для більш ефективного досягнення ключових груп населення.

Виступаючи на церемонії відкриття, Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я пан Сідібе підкреслив, що темпи прогресу не є достатньо швидкими для досягнення цілей 2020 року. Він висловив занепокоєння щодо зростаючої нерівності та нетерпимості до різноманітності, що призвело до кризи у профілактиці ВІЛ. Він вказав на необхідність долати бар'єри, які позбавляють людей їхніх прав. 

Конференція мала на меті підкреслити необхідність науково обґрунтованої відповіді на ВІЛ, яка базується на дотриманні прав людини та відповідає потребам вразливих громад, активізувати та посилити політичну прихильність та підзвітність урядів, донорів, приватного сектору та громадянського суспільства, та виділити важливу роль профілактики ВІЛ.

“AIDS 2018” надала можливості для обміну знаннями та ідеями шляхом проведення пленарних дискусій, презентацій, симпозіумів, практичних семінарів та численних незалежних заходів. Дослідники УІПГЗ разом з партнерами презентували результати останніх досліджень Українського інституту політики громадського здоров’я щодо різних аспектів епідемії ВІЛ в Україні.

Науковий директор Інституту Костянтин Думчев представив результати аналізу національних клінічних даних, який мав на меті поглиблене вивчення показників якості та тенденцій в каскаді лікування ВІЛ в Україні:

Data from large electronic medical record dataset reveal significant improvements and gaps in HIV treatment cascade in Ukraine

 

Постерні доповіді науковців Тетяни Кірьязової та Олени Макаренко містили кількісні та якісні дані щодо подвійної стигми ВІЛ-інфікованих споживачів наркотиків:

Dual stigma among HIV-positive PWID in Ukraine and care integration

HIV and substance use stigma among non-specialized medical care providers in Ukraine

 

Презентація наукового співробітника УІПГЗ Ірини Завірюхи була присвячена новій групі ризику щодо інфікування ВІЛ – дорослих у віці старше 50 років:

Uncovering a new at-risk group for HIV infection in Ukraine among adults aged 50 and older