15 / 03 / 2018
У Києві відбулося засідання Консультативної ради Українського Центру обміну технологіями в сфері залежностей.

Інститут долучився до масштабного міжнародного проекту, який передбачає створення першого в Україні мультидисциплінарного Центру обміну технологіями в сфері залежностей.

Основне завдання Центру полягатиме в підвищенні рівня знань і компетенцій в області профілактики, лікування та реабілітації осіб з розладами, викликаними залежністю, у медичній, соціальній, правовій та пенітенціарній системах. Це – відповідь міжнародної професійної спільноти на виклик епідемії ВІЛ/CНІД і загострення в світі проблеми вживання психоактивних речовин та поширення інших видів узалежнень.

Один з перших кроків реалізації проекту – створення Консультативної Ради Українського Центру обміну технологій в сфері залежностей, до складу якої увійшов науковий директор Українського інституту політики громадського здоров'я Костянтин Думчев. 14-15 березня у Києві представники Ради обговорили основні завдання та пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік.

Проект реалізується в Україні за підтримки Управління з питань психічного здоров’я та залежності (SAMHSA) Департаменту здоров’я і соціальних послуг Федерального Уряду США в межах проекту “Міжнародний надзвичайний план президента щодо зменшення тягаря СНІД та створення Центрів обміну технологіями в сфері залежностей”. Проект має на меті розширення існуючої в США мережі Центрів з обміну технологіями в сфері залежностей (Addiction Technology Transfer Centers) і створення 3-х нових міжнародних Центрів - у Південно-Східній Азії, Південній Африці, а також в Україні. Створення такого центру покладено на Каліфорнійський Університет в Сан Дієго, Департамент психіатрії, Центр з досліджень і навчання в медицині залежностей. Базою центру в Україні є Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії МОЗ України.