filter_events
Відфільтрувати матеріали
Думчев Костянтин Вікторович
01.06.2014 - 30.11.2018
Відділ СНІД Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID)
Національний інститут досліджень зловживання наркотиками (NIDA)
Національні інститути охорони здоров'я (NIH)

Метою дослідження є виявлення можливості реалізації майбутнього рандомізованого клінічного дослідження, яке буде оцінювати чи знизиться рівень передачі ВІЛ-інфекції до неінфікованих партнерів в результаті використання інтегрованого підходу, який включає психологічне консультування та адресація до АРТ та лікування наркологічної залежності для ВІЛ інфікованих СІН в порівнянні з стандартними програмами, розробленими згідно національних стандартів лікування та профілактики для ВІЛ інфікованих СІН.

1. Визначити можливості реалізації наступного широкого рандомізованого контрольованого дослідження шляхом: а) оцінки частоти нових випадків ВІЛ-інфекції серед асоційованих з індексними учасниками партнерів мережі ЛВІН в групі стандартної медичної допомоги в трьох різних регіонах світу, у яких епідемія ВІЛ-інфекції переважно пов’язана з вживанням ін'єкційних наркотиків; b) оцінки рекрутування та утримання в дослідженні протягом 12-24 місяців ВІЛ-інфікованих ЛВІН та не інфікованих ВІЛ партнерів їх мережі ЛВІН.

2. Оцінити здійсненність, перешкоди і прийнятність для ВІЛ-інфікованих індексних учасників інтегрованого втручання з профілактики передачі ВІЛ.

Presentations:

Вільям С. Міллер. Проект HPTN 074. Інтегровані підходи до лікування та профілактики серед ЛВІН: перші результати у рамках мережевого рандомізованого клінічного дослідження із профілактики ВІЛ, у яких подано порівняльний аналіз інтегрованих програм, у тому числі контрольованої антиретровірусної терапії, та програм стандартного надання медичної допомоги. 2018 (UA)

HPTN 074 Ukraine Site Progress (EN)

Articles:

Kathryn E Lancaster, Irving F Hoffman, Brett Hanscom, Tran Viet Ha, Kostyantyn Dumchev, et al. Regional differences between people who inject drugs in an HIV prevention trial integrating treatment and prevention (HPTN074): a baseline analysisJournal of the International AIDS Society. Oct 22, 2018 (EN)

William C Miller; Irving F Hoffman; Brett S Hanscom; Tran V Ha; Kostyantyn Dumchev; Zubairi Djoerban; Scott M Rose; Carl A Latkin; David S Metzger; Kathryn E Lancaster; Vivian F Go; Sergii Dvoriak; et al. A scalable, integrated intervention to engage people who inject drugs in HIV care and medication-assisted treatment (HPTN 074): a randomised, controlled phase 3 feasibility and efficacy studyThe Lancet. September 01, 2018 (EN)

Вільям С. Міллер, Ірвінг Ф. Гоффман, Бретт С. Ганском, Тран В. Га, Костянтин Думчев та ін. Розширювана інтегрована інтервенція із залучення осіб, які вживають ін’єкційні наркотики, до програм лікування ВІЛ та медикаментозного підтримуючого лікування наркозалежності (HPTN 074): рандомізоване контрольоване дослідження третьої фази щодо здійсненності та дієвості (Переклад з англ.) The Lancet. September 01, 2018 (UA)

Sugarman J, Barnes M, Rose S, Dumchev K, Sarasvita R, Viet HT, et al. Development and implementation of participant safety plans for international research with stigmatised populations. The lancet HIV. 2018;5(8) (EN)

Fogel JM, Zhang Y, Palumbo PJ, Guo X, Clarke W, Breaud A, et al. Use of Antiretroviral Drug Testing to Assess the Accuracy of Self-reported Data from HIV-Infected People Who Inject Drugs. AIDS and behavior. 2019 (EN)

Kiriazova T., Go V.F., Hershow R.B. et alPerspectives of clients and providers on factors influencing opioid agonist treatment uptake among HIV-positive people who use drugs in Indonesia, Ukraine, and Vietnam: HPTN 074 studyHarm Reduct J, 2020 Oct 01 (EN)

Дворяк Сергій Васильович
15.09.2016 - 30.06.2024

National Institute on Drug Abuse (NIDA)

Вивчення ефективності моделей інтегрованого надання медичних послуг в закладах первинної ланки та інтервенцій, спрямованих на покращення якості допомоги через навчання та фінансове мотивування лікарів

1. Запровадження ПТАО в закладах ПМСД;
2. Налагодження системи теле-освіти для лікарів ЦПМСД – Підвищення Ефективності Медичних Послуг у Громаді (інтервенція з доведеною ефективністю - Extension for Community Healthcare Outcome);
3. Відпрацювання моделі підвищення оплати за якість (P4P);
4. Оцінка ефективності витрат на лікування. Оцінка буде проведена на основі порівняння витрат на лікування та його ефективності у спеціалізованих закладах та ЦПМСД з використанням сучасної методології розрахунку “cost-effectiveness”.

07/06/2019 Тренінг з покращення якості надання послуг в центрах первинної медико-санітарної допомоги

11/01/2019 Дистанційне навчання ECHO: перші результати та перспективи

01/12/2018 Національна зустріч "Проблеми громадського здоров'я та епідемія ВІЛ-інфекції в Україні"

29/11/2018 Тренінг «Мотивація персоналу в умовах реформування системи охорони здоров’я в Україні»

12/09/2018 Миколаїв: досвід впровадження ЗПТ та протидії ВІЛ-інфекції у закладах первинної ланки

22/06/2018 У Черкасах обговорили перспективи впровадження програм ЗПТ у закладах первинної медичної допомоги

07/03/2018 Круглий стіл "Реалізація програм профілактики ВІЛ/СНІДу та ТБ в умовах нової системи фінансування в Івано-Франківській області"

02/02/2018 Продовжуємо тренінги для лікарів в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я»

03/07/2017 Конкурс на посаду Рекрутер/Інтерв’юер

15/06/2017  Онлайн-курс для медичних працівників "Лікування опіоїдної залежності"

10/06/2017  Завершилася перша серія тренінгів для лікарів в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я»

10/02/2017  Робоча зустріч в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я»

Недужко Олександр Олександрович
30.09.2013 - 29.03.2018

Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC)

Визначення прийнятності та ефективності інтервенції MARTAS в умовах України

1. Адаптувати протокол інтервенції Antiretroviral Treatment Access Study (ARTAS) для застосування в роботі з пацієнтами у яких нещодавно виявлено ВІЛ-інфекцію, в українському культурному контексті з використанням результатів формативного дослідження у спеціалізованих медичних закладах в Дніпропетровську.
2. Вивчити здійсненність, прийнятність і якість реалізації інтервенції в пілотному дослідженні у трьох спеціалізованих медичних закладах міста Миколаєва з групою з 30 пацієнтів, у яких нещодавно було виявлено ВІЛ-інфекцію.
3. Оцінити ефективність інтервенції, використовуючи індивідуальне рандомізоване клінічне дослідження на 9 сайтах у трьох областях України (Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській) шляхом порівняння спостережуваних показників залучення та утримання в медичному нагляді серед ВІЛ-позитивних учасників інтервенційної (N = 138) та контрольної групи (N = 138).
4. Дослідити сприйняття одержувачами модифікованої інтервенції MARTAS (Modified Antiretroviral Treatment Access Study) з метою реалізації та її поширення у майбутньому.

Neduzhko O, Postnov O, Sereda Y, Kulchynska R, Bingham T, Myers JJ, Flanigan T, Kiriazova T. Modified Antiretroviral Treatment Access Study (MARTAS): A Randomized Controlled Trial of the Efficacy of a Linkage-to-Care Intervention Among HIV-Positive Patients in UkraineAIDS Behav. 2020 Apr 24 (EN)

Neduzhko O, Postnov O, Bingham T, Myers J, Flanigan T, Kiriazova T. Feasibility and Acceptability of the Modified Antiretroviral Treatment Access Study (MARTAS) Intervention Based on a Pilot Study in Ukraine. J Int Assoc Provid AIDS Care. 2019 Jan-Dec (EN)

Kiriazova T, Postnov OBingham TMyers JFlanigan TVitek C, Neduzhko O. Patient and provider perspectives inform an intervention to improve linkage to care for HIV patients in Ukraine. BMC Health Serv Res. Jan 30, 2018 (EN)
 
Копії матеріалів дослідження MARTAS можна отримати за запитом на дані, надісланому д-ру Олександру Недужко. Його поточна електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Усі запити на дані повинні подаватися разом з планом, що описує мету запиту на дані, а також планами щодо захисту даних та оприлюднення результатів. Запит буде розглянуто комітетом з передачі даних. Якщо даний комітет не може зібратися для прийняття рішення  на момент подання запиту, д-р Олександр Недужко прийме відповідне рішення самостійно.
 
Макаренко Олена Вікторівна
15.10.2020 - 14.10.2021

Providence/Boston CFAR

Вивчити нездорове вживання алкоголю та інші супутні захворювання, включаючи куріння, вживання наркотичних речовин, ВГС та депресію, в українській вибірці ВІЛ-позитивних хворих на ТБ, які перебувають на амбулаторному лікуванні ТБ в Україні, що рекомендується замість стаціонарного лікування ТБ як складова реформи охорони здоров’я.

Дослідити серед тих, хто зловживає, готовність до лікування вживання алкоголю та тютюну, оцінюючи

1) мотиваційний статус до зміни споживання алкоголю або вживання тютюну

2) готовність використовувати ліки для лікування вживання алкоголю та куріння

Кірьязова Тетяна Христофорівна
10.09.2020 - 30.12.2020

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Визначення основних механізмів та шляхів залучення людей, які вживають ін’єкційні наркотичні речовини, та чоловіків, які мають секс з чоловіками, до користування послугами первинної ланки охорони здоров'я.

- З’ясувати загальне сприйняття ЛВІН та ЧСЧ сімейних лікарів та готовність отримувати медичні послуги, у т. ч. пов’язані з ВІЛ, на первинній ланці;

- Визначити існуючі та затребувані послуги сімейних лікарів для ЛВІН та ЧСЧ; 

- Виділити основні бар’єри та фактори, що сприяють зверненню ЛВІН та ЧСЧ за послугами сімейних лікарів; 

- Визначити існуючі та затребувані джерела та канали інформування про послуги сімейних лікарів ЛВІН та ЧСЧ (у т. ч. потенційні меседжі, тематика, тощо);

- Визначити сприйняття та готовність представників НУО співпрацювати з сімейними лікарями для надання послуг ЛВІН та ЧСЧ з профілактики та лікування ВІЛ, гепатиту С, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань;

- З’ясувати існуючу та затребувану роль сімейних лікарів в наданні послуг з профілактики та лікування ВІЛ, гепатиту С, туберкульозу та інших соціально представникам ЛВІН та ЧСЧ;

- Визначити існуючий механізм взаємодії між ЛВІН/ЧСЧ, НУО та сімейними лікарями в контексті отримання медичних послуг, у т. ч. пов’язаних з профілактикою ВІЛ;

- Визначити оптимальну модель взаємодії ЛВІН/ЧСЧ, НУО та сімейних лікарів в контексті отримання медичних послуг, у т. ч. пов’язаних з профілактикою ВІЛ;

- Надати рекомендації з підвищення попиту ЛВІН та ЧСЧ щодо користування послугами сімейних лікарів, комунікаційної стратегії для цього та налагодження процесу взаємодії між ЛВІН/ЧСЧ, НУО та сімейними лікарями.

Зезюлін Олександр Олександрович
01.10.2018 - 30.06.2024

National Institute of Health

Розробити та пілотувати модель спільного прийняття рішень (СПР) для ВІЛ+ ЛВІН, щоб сприяти вступу та утриманню в ЗПТ ЛВІН, які раніше були або ніколи не були на ЗПТ.

1. Виявлення бар'єрів та сприятливих факторів щодо вступу та утримання на програмі ЗПТ.

2. Розробка моделі спільного прийняття рішень спираючись на отримані дані.

Кірьязова Тетяна Христофорівна
13.04.2018 - 31.01.2019

World Health Organization

В дослідженні розглядаються питання здійсненності та ефективності розширення доступності методів контролю за передозуванням опіоїдами на рівні місцевої громади (включаючи навчання та надання налоксона для домашнього використання) в країнах-учасниках / центрах дослідження.

Дослідження надасть дані як про перешкоди, так і про фактори, що сприяють впровадженню методу контролю передозування опіоїдами на рівні місцевої громади, включаючи навчання, інформаційно-роз'яснювальну роботу та умови, які найкращим чином підходять для охоплення великої кількості людей, що піддаються ризику, з метою запобігання передозування опіоїдами. Цілі ініціативи включають порятунок життів шляхом забезпечення доступності налоксону і навчання навичкам контролю передозування людей, які з високим ступенем ймовірності можуть стати очевидцями передозування, включаючи партнерів і членів сім'ї. Ініціатива встановлює глобальну мету впровадження "90-90-90" в якості спільної кінцевої точки:

1) 90 відсотків відповідної цільової популяції має бути навчено навичкам розпізнавання ризику передозування і надання екстреної допомоги в разі її виникнення;

2) 90 відсотків навчених повинні носити з собою налоксон для домашнього використання;

3) 90 відсотків людей, яким було надано налоксон, повинні застосовувати налоксон у випадках, коли вони є очевидцями передозування.

31/08/2019 Stop Overdose Safely

Кірьязова Тетяна Христофорівна
25.06.2018 - 24.06.2020

The Providence/Boston (Center for AIDS Research) CFAR

Ретроспективна оцінка педіатричного ТБ в Україні. Проспективна оцінка активного ТБ серед дітей в Україні.

1. Визначити справжню смертність від ТБ серед дітей (ВІЛ-інфікованих та неінфікованих) у двох областях України.

2. Задокументувати кількість як бактеріологічно підтверджених, так і клінічно діагностованих випадків ТБ серед дітей у двох областях України.

Попередня
1