Покращення зв'язку осіб, у яких нещодавно виявлено ВІЛ-інфекцію, зі спеціалізованими послугами в Україні

Enhancing linkage to HIV care for newly detected HIV-positive persons in Ukraine

Керівник
Недужко Олександр Олександрович
Термін реалізації
30.09.2013 - 29.03.2018
Донор

Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC)

Мета проекту

Визначення прийнятності та ефективності інтервенції MARTAS в умовах України

Цілі та завдання
1. Адаптувати протокол інтервенції Antiretroviral Treatment Access Study (ARTAS) для застосування в роботі з пацієнтами у яких нещодавно виявлено ВІЛ-інфекцію, в українському культурному контексті з використанням результатів формативного дослідження у спеціалізованих медичних закладах в Дніпропетровську.
2. Вивчити здійсненність, прийнятність і якість реалізації інтервенції в пілотному дослідженні у трьох спеціалізованих медичних закладах міста Миколаєва з групою з 30 пацієнтів, у яких нещодавно було виявлено ВІЛ-інфекцію.
3. Оцінити ефективність інтервенції, використовуючи індивідуальне рандомізоване клінічне дослідження на 9 сайтах у трьох областях України (Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській) шляхом порівняння спостережуваних показників залучення та утримання в медичному нагляді серед ВІЛ-позитивних учасників інтервенційної (N = 138) та контрольної групи (N = 138).
4. Дослідити сприйняття одержувачами модифікованої інтервенції MARTAS (Modified Antiretroviral Treatment Access Study) з метою реалізації та її поширення у майбутньому.
Результати та публікації

Neduzhko O, Postnov O, Sereda Y, Kulchynska R, Bingham T, Myers JJ, Flanigan T, Kiriazova T. Modified Antiretroviral Treatment Access Study (MARTAS): A Randomized Controlled Trial of the Efficacy of a Linkage-to-Care Intervention Among HIV-Positive Patients in UkraineAIDS Behav. 2020 Apr 24 (EN)

Neduzhko O, Postnov O, Bingham T, Myers J, Flanigan T, Kiriazova T. Feasibility and Acceptability of the Modified Antiretroviral Treatment Access Study (MARTAS) Intervention Based on a Pilot Study in Ukraine. J Int Assoc Provid AIDS Care. 2019 Jan-Dec (EN)

Kiriazova T, Postnov OBingham TMyers JFlanigan TVitek C, Neduzhko O. Patient and provider perspectives inform an intervention to improve linkage to care for HIV patients in Ukraine. BMC Health Serv Res. Jan 30, 2018 (EN)
 
Копії матеріалів дослідження MARTAS можна отримати за запитом на дані, надісланому д-ру Олександру Недужко. Його поточна електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Усі запити на дані повинні подаватися разом з планом, що описує мету запиту на дані, а також планами щодо захисту даних та оприлюднення результатів. Запит буде розглянуто комітетом з передачі даних. Якщо даний комітет не може зібратися для прийняття рішення  на момент подання запиту, д-р Олександр Недужко прийме відповідне рішення самостійно.