12 / 09 / 2018
Миколаїв: досвід впровадження ЗПТ та протидії ВІЛ-інфекції у закладах первинної ланки

11-12 вересня у Миколаєві проходила конференція в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я», який реалізується в Україні з 2016 року Українським інститутом політики громадського здоров’я спільно зі Школою медицини Єльського університету (США).

Проектом передбачено впровадження моделей інтегрованого надання медичних послуг в закладах первинної ланки медичної допомоги, що має полегшити  доступ споживачів ін’єкційних наркотиків до сучасних практик протистояння наркозалежності та профілактики інфікування ВІЛ.

Зустріч у Миколаєві, яка зібрала учасників більш ніж з десяти регіонів України, мала на меті обмін досвідом щодо реалізації проекту та обговорення перспектив його подальшого розширення.

Із вступним словом до учасників звернулись представники обласних та міських органів влади Миколаївщини, відповідальних за розв’язання проблем соціального захисту та охорони здоров’я - Оксана Черненко, Віктор Фаюк, Сергій Мотуз, Олена Кірова, Сергій Василенко та Марина Кручинова. Спеціаліст відділу управління проектами Центру громадського здоров’я Ірина Іванчук презентувала бачення ЦГЗ щодо розвитку програм замісної підтримувальної терапії в Україні та передачі відповідних послуг на первинну ланку медичної допомоги.

Керівники проекту Фредерік Алтіс (Школа медицини Єльського університету) та Костянтин Думчев (Український інститут політики громадського здоров’я) зробили огляд багаторічного досвіду роботи в сфері громадського здоров’я в Україні, зокрема, впровадження ЗПТ та протидії ВІЛ-інфекції. Модель, запропонована проектом «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я», досліджується з точки зору якості послуг, економічної ефективності та зниження рівня стигми та дискримінації щодо наркозалежних пацієнтів.

Працівники медичних закладів Миколаївського регіону надали оцінку внеску первинної ланки медичної допомоги в профілактику та лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркозалежності на прикладі двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Миколаїв (ЦПМСД №4 та ЦПМСД №6). На другий день зустрічі учасники мали змогу ознайомитися з роботою Центрів та поспілкуватися з пацієнтами ЗПТ під час особистих візитів.