01 / 04 / 2018
IAS 2018 Annual Letter: AIDS IS (STILL) POLITICAL

СНІД, як і раніше, залишається політичним питанням. Про це йдеться цього року у Щорічному листі від Міжнародного товариства зі СНІДу (IAS), який визначає ключові напрямки дискусій 22-ої Міжнародної конференції зі СНІДу "AIDS 2018".

AIDS IS (STILL) POLITICAL. Annual Letter 2018. International AIDS Society (EN)

"Незважаючи на глобальні наукові досягнення і розширення обміну «кращими практиками», очевидно, що у світі існують дві абсолютно різні історії про поширення і протидію ВІЛ. Що лежить в основі цієї розбіжності і чому вона зберігається? Одна з причин - політика.

...Цього року відзначатиметься 30 років з моменту створення Міжнародного товариства з ВІЛ/СНІД (IAS), що є важливим моментом рефлексії для нашої організації. Ми були засновані у 1988 році групою вчених-активістів, які відчайдушно поширювали інформацію, щоб зупинити розповсюдження пандемії навколо них. Коли вперше був створений IAS, лікування ВІЛ не проводилось і не було засобів запобігання передачі вірусу від матері до дитини. Були широко розповсюджені стигма та дискримінація, обмежене розуміння способів передачі ВІЛ та прогресування хвороби, недостатня обізнаність про ступінь поширеності ВІЛ в Африці на південь від Сахари, та, за великим рахунком, тільки презервативи для профілактики. Для того, щоб подолати такі колосальні проблеми, ці вчені-активісти мали звернутися до політики, яка стояла на шляху ефективної відповіді на епідемію.

З тих часів вражаючі наукові досягнення допомогли трансформувати боротьбу з ВІЛ, коли дискурс про ВІЛ був перенесений з екстреної дискусії, керованою активістами, до більш технократичної, біомедичної, яка затьмарює політичні виміри на цьому шляху. Але в цей момент істини, коли мова про "закінчення СНІДу" все більшою мірою відрізняється від реальності для більшої частини світу, ми маємо відповісти на деякі незручні питання."

Щорічний лист від IAS, опублікований 26 березня 2018 року, окреслює деякі пріоритети Міжнародного товариства з ВІЛ/СНІД на поточний рік.

22-а Міжнародна конференція зі СНІДу "AIDS 2018" відбуватиметься в Амстердамі (Нідерланди) 23-27 липня 2018 року. У конференції візьмуть участь науковці, політики, світові лідери і люди, що живуть з ВІЛ,  більше ніж зі 160 країн світу.