23 / 01 / 2018
Оновлений онлайн-курс для медичних працівників "Лікування опіоїдної залежності"

На сайті Центру громадського здоров'я МОЗ України розміщено оновлений он-лайн курс для медичних працівників "Лікування опіоїдної залежності", розроблений фахівцями Українського інституту політики громадського здоров'я. Успішний досвід багатьох країн світу підтверджує ефективність лікування опіоїдної залежності із застосуванням замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Притому у сучасній світовій практиці допомогу наркозалежному пацієнту надає здебільшого не нарколог, а фахівець будь-якого медичного або суміжного профілю - сімейний лікар, соціальний працівник, психолог тощо. 

В Україні, починаючи з 2008 р., зростає кількість медичних закладів, в яких запроваджується підтримувальна терапія агоністами опіоїдів (ЗПТ) для лікування хворих із синдромом залежності від опіоїдів. Наркологічна служба не має достатніх ресурсів для надання своїм пацієнтам потрібної кількості медичних і психосоціальних послуг, а відтак не взмозі найближчим часом забезпечити повноцінне лікування хворих на ОЗ з коморбідною інфекційною патологією. Виходом із цієї ситуації може бути створення осередків інтегрованої медико-соціальної допомоги на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Відповідно, все більше фахівців (лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників), які залучаються до надання медичних та психо-соціальних послуг, потребують навчання або поновлення професійних знань в цьому питанні. В останні роки часто лунають заклики, що лікувати опіоїдну наркозалежність повинні не лише наркологи, але й сімейні лікарі, фтизіатри, інфекціоністи, акушери-гінекологи та всі інші медичні працівники, які стикаються з цим контингентом хворих. Не виключаємо, що в майбутньому будуть видані такі накази МОЗ, які зобов’яжуть проводити ЗПТ в усіх лікувальних установах, де можуть опинитися хворі споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН). Принаймні така практика вже існує в багатьох країнах світу. Даний курс дасть можливість усім слухачам отримати основні знання та навики для призначення ЗПТ своїм пацієнтам.

Запрошуємо лікарів, медичних сестер та соціальних працівників, незалежно від спеціалізації, отримати основні знання та навички лікування пацієнтів з опіоїдною залежністю!

Курс є повністю безкоштовним, а відеолекції, завдання та форум доступні у будь-який час.

Цей навчальний курс оновлено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках сабгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США (СDС). СDC не бере на себе жодної відповідальності за контент, представлений у цьому навчальному курсі. Інформація, матеріали та викладені позиції в цьому навчальному курсі ні в якому разі не відображують офіційну позицію або політики Центрів контролю та профілактики захворювань США або уряду США. 

Курс для медичних працівників "Лікування опіоїдної залежності" на сайті ЦГЗ