15 / 11 / 2023
HepHIV 2023 Madrid Conference

13-15 листопада 2023 року в Мадриді (Іспанія) відбулася Конференція HepHIV-2023. Основною темою цьогорічної конференції став прогрес у запровадженні інтегрованого, комплексного підходу та новітніх технологій у тестуванні на ВІЛ, вірусні гепатити та інфекції, що передаються статевим шляхом.

Конференція HepHIV раз на два роки збирає політиків, представників громадських організацій та надавачів медичних послуг для того, щоб представити та обговорити нові підходи до комплексного надання послуг з тестування, профілактики та лікування ВІЛ, вірусних гепатитів, ІПСШ та туберкульозу, висвітлюючи проблеми у впровадженні та адаптації послуг з тестування у відповідь на нові виклики для громадського здоров’я. Окрему увагу на HepHIV-2023 було приділено стигмі як бар’єру для запровадження людино-орієнтованих послуг. 

На постерній сесії заходу були представлені результати дослідження, проведеного Українським інститутом політики громадського здоров’я у 2021 році з метою оцінити ефективність спрощеної моделі лікування вірусного гепатиту С на базі медичних закладів України, які надають підтримувальну терапію агоністами опіоїдів (ПТАО). Дослідниками було доведено, що наявність безкоштовного лікування гепатиту С у таких закладах значно збільшує доступ до цього життєво необхідного лікування, а також покращує привабливість програм ПТАО.