12 / 06 / 2021
Друга національна конференція з доконтактної профілактики ВІЛ «PrEP: За межами звичайного захисту»

Дослідники Українського інституту громадського здоров’я взяли участь у Конференції з доконтактної профілактики ВІЛ, яка проходила в онлайн-форматі 9-11 червня.

9-11 червня 2021 року відбулась Друга національна конференція з доконтактної профілактики ВІЛ «PrEP: За межами звичайного захисту», організована Центром громадського здоров'я МОЗ України. Учасники та спікери заходу поділилися результатами впровадження програми ДКП/PrEP* протягом останніх кількох років, обговорили бар’єри та виклики впровадження PrEP та перспективи на майбутнє.

Конференція була розділена на три дні відповідно до тем пленарних засідань: «Міжнародний та національний досвід щодо розширення програми PrEP», «Неурядовий сектор, як ключова рушійна сила PrEP. Інноваційні моделі впровадження PrEP для різних груп» та «Глобальна коаліція щодо розширення програми PrEP в світі. Подальші кроки та плани на майбутнє».

10 червня представники неурядових організацій презентували інноваційні моделі впровадження PrEP для різних груп. Виступи наших дослідників Тетяни Кірьязової та Костянтина Думчева були присвячені результатам дослідження бар'єрів для прихильності до доконтактної профілактики ВІЛ у спільноті чоловіків, які мають секс з чоловіками, а також досвіду пілотного впровадження PrEP серед ЛВНІ.

Відео: другий день Другої національної конференції з доконтактної профілактики ВІЛ «PrEP: За межами звичайного захисту»

Доконтактна профілактика ВІЛ (ДКП) — це прийом антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ. Англійською - pre-exposure prophylaxis (PrEP). PrEP є додатковим до бар’єрної контрацепції методом профілактики для людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ. PrEP приймають перорально.