07 / 04 / 2019
В рамках Тижня громадського здоров’я у Києві відбулась перша Національна конференція з громадського здоров’я

Організатори заходу мали на меті привернути увагу всієї країни до питання громадського здоров’я, зокрема, до важливості колективної відповідальності за рівень здоров’я населення.

6–13 квітня в Україні оголошено Тиждень громадського здоров’я, що відбувається на виконання відповідного розпорядження Кабміну з ініціативи Центру громадського здоров’я.

Першим заходом Тижня стала перша Національна конференція з громадського здоров’я, яка пройшла у Києві на Олімпійському стадіоні 6 квітня. У якості експертів на подію були запрошені фахівці з досвідом роботи у ВООЗ, представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Національної служби здоров’я України, розробники першої електронної системи eHealth та ін. Захід відвідали представники Українського інституту політики громадського здоров’я.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ підкреслили, що Конференція була організована с просвітницькою метою — не для фахівців, а для всього суспільства: «Коли ми говоримо про громадське здоров’я, це стосується насамперед профілактики захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я шляхом організованих зусиль суспільства. Отже, громадське здоров’я — це колективна відповідальність… Наша мета — привернути увагу всієї країни до питання громадського здоров’я, зокрема, до важливості колективної відповідальності за рівень здоров’я населення.»

День дискусій розпочався з виступу «Маленька сторінка з великою місією: запобігати, а не лікувати» в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, яка зауважила, що люди не знають, де брати правдиву інформацію, тому такий маленький проект, як сторінка у соцмережі Facebook, має велику мету — дати читачам інформаційну підтримку.

На Конференції обговорили низку актуальних питань, зокрема реформування системи охорони здоров’я в Україні, подолання епідемій СНІДу і туберкульозу, вакцинацію, боротьбу з тютюнопалінням, реформування системи крові, здорове харчування та ін.

Тиждень громадського здоров’я в Україні продовжать регіональні заходи з популяризації здорового способу життя — флешмоби, масові руханки, форуми тощо.

Відео: Перша Національна конференція з громадського здоров’я