14 / 04 / 2024
Нові дані ВООЗ щодо спільного лікування резистентного до ліків туберкульозу та гепатиту С

Одночасне лікування вірусного гепатиту С та туберкульозу з множинною лікарською стійкістю або стійкістю до рифампіцину (МЛУ/РР-ТБ) є доцільним, а потенційні переваги переважують шкоду.

Серед переваг спільного лікування відзначаються підвищення показників успішності лікування мультирезистентного туберкульозу, зменшення кількості випадків його невдалого лікування, зниження кількості пацієнтів, втрачених для подальшого спостереження, та незначне зниження рівня смертності.

Про це йдеться в оперативному повідомленні Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), оприлюдненому у квітні 2024 року.

Мета даного повідомлення – поінформувати національні програми боротьби з ТБ, технічних партнерів та інші зацікавлені сторони щодо ключових наслідків спільного призначення лікування туберкульозу, стійкого до лікарських засобів, та гепатиту С, сприяючи безперешкодній інтеграції та плануванню на рівні країни.

Co-administration of treatment for drug-resistant tuberculosis and hepatitis C: rapid communicationWorld Health Organization, 2024 Mar (EN)