25 / 01 / 2024
ЮНЕЙДС запроваджує новий підхід для забезпечення довгострокової сталості протидії ВІЛ

Цього місяця UNAIDS випустив "Посібник із забезпечення сталості заходів у відповідь на епідемію ВІЛ", який пропонує новий підхід, що включає програмні, політичні та фінансові аспекти протидії ВІЛ-інфекції.

Документ містить обґрунтування, визначення та поглиблене пояснення цього нового підходу до забезпечення сталості боротьби з ВІЛ.

Метою сталості є не збереження відповіді на ВІЛ у її нинішньому вигляді; швидше, мета полягає у забезпеченні її довготривалого впливу. Це вимагатиме перенесення акценту на довгострокову сталість. Для того, щоб це стало реальністю до 2030 року та після нього, знадобляться трансформаційні дії, які необхідно починати вже з цього моменту.

Дорожня карта сталого розвитку відрізнятиметься від заходів із національного стратегічного планування (NSP), але доповнюватиме їх. Країнам рекомендується віддавати пріоритет ретельному та ефективному інтегруванню заходів протидії ВІЛ у національні системи, приділяючи належну увагу реформам або модифікаціям, необхідним для ключових і вразливих груп населення.

Щоб підтримати такі дії, у 2024 році питання сталого розвитку буде на першому місці в пріоритетному порядку денному UNAIDS. Разом зі своїми партнерами, такими як PEPFAR та The Global Fund, та іншими зацікавленими сторонами глобальної спільноти, UNAIDS налаштований підтримувати країни у використанні інструментів і аналітики, отриманих уроків, наукових знань для сприяння відкритому і чесному діалогу щодо майбутнього відповіді на ВІЛ.

HIV Response Sustainability Primer. UNAIDS, 2024 (EN)