24 / 09 / 2023
Нова глобальна ціль: подолати туберкульоз до 2030 року

22 вересня 2023 року у Нью Йорку під час другої Зустрічі високого рівня Генасамблеї ООН з питань туберкульозу (ТБ) країнами було ухвалено Політичну декларацію щодо активізації зусиль для подолання туберкульозу до 2030 року.

У документі встановлюються нові амбітні цілі на наступні п’ять років, які включають охоплення послугами з профілактики ТБ та догляду за хворими на рівні 90 відсотків людей, надання хворим пакетів соціальних пільг та ліцензування принаймні однієї нової вакцини.

«Чому після всього прогресу, якого ми досягли — від відправки людини на Місяць до перенесення світу на кінчики наших пальців, — ми не змогли перемогти хворобу, яку можна запобігти та вилікувати, яка щодня вбиває понад 4400 людей?», - прокоментував тези нової Декларації президент Генасамблеї ООН Денніс Френсіс.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) туберкульоз є другою інфекційною причиною смерті у світі після COVID-19: лише у 2021 році від нього померло близько 1,6 мільйона людей. Єдиній доступній вакцині – вже більше століття.

Political Declaration on the High-Level Meeting on the Fight Against Tuberculosis "Advancing science, finance and innovation, and their benefits, to urgently end the global tuberculosis epidemic, in particular by ensuring equitable access to prevention, testing, treatment and care" UN, 2023 September 22 (EN)