21 / 06 / 2022
Дзвінок добра

Програма «Дзвінок добра»: можливості підтримки українців похилого віку, які живуть з ВІЛ

З початку війни в Україні 24 лютого 2022 року наша команда дослідників з Українського інституту політики громадського здоров’я та Єльського університету продовжує роботу у Києві над дослідженням PROST (Peer-Run Online Support for Treatment) з літніми людьми, які живуть з ВІЛ. Ми дізналися, що більшість з них не евакуювалися під час війни, і багато з них мешкають самі. Хоча медичні заклади, які дбають про ВІЛ-інфікованих пацієнтів, продовжують надавати допомогу завдяки героїчним зусиллям персоналу, найбільша незадоволена потреба літніх людей пов’язана з проблемами психічного здоров’я - це суїцидальні думки, симптоми тривоги, депресії та посттравматичного стресу. Центр СНІДу, Клініка «Соціотерапія» та місто Київ запровадили «Гарячу лінію психічного здоров’я», де пацієнти можуть отримати необхідну першу допомогу. Але потреби у підтримці перевищують можливості цієї гарячої лінії, оскільки літні люди з ВІЛ потребують більш серйозного психологічного консультування. Крім того, протягом перших трьох місяців війни в знак солідарності та доброї волі психологи надавали послуги гарячої лінії на безоплатній волонтерській основі. Підтримка міжнародної спільноти може допомогти полегшити тягар наслідків війни для психічного здоров’я людей, які живуть з ВІЛ, і психологів, які дбають про них. 

Наша команда запустила програму «Дзвінок добра», де учасникам дослідження PROST – людям похилого віку з ВІЛ, які мають значні симптоми тривоги чи депресії та/або звертаються за підтримкою, – пропонують безкоштовні психологічні консультації клінічних психологів, з якими ми співпрацюємо в Україні під час війни. Ми працюємо з трьома клінічними психологами (Наталією Радич, Наталією Князєвою та Тетяною Орловою) і компенсуємо їм час - 40 доларів США за серію з 5 30-хвилинних сеансів. 

Якщо ви шукаєте спосіб зробити світ краще та добріше в цей важкий час, пожертва у розмірі 40 доларів США допоможе не лише вразливим літнім пацієнтам з ВІЛ в Україні, а й клінічним психологам (це жінки з дітьми), які піклуються про цих людей.

Наші реквізити для благодійної допомоги

SWIFT-ПЕРЕКАЗИ (USD):

Intermediary: BANK OF NEW YORK MELLON, New York, USA

SWIFT: IRVTUS3N

Beneficiary’s bank: JSC KREDOBANK Lviv, Ukraine

SWIFT: WUCBUA2X

Beneficiary Name: UIPHP

IBAN: UA473253650000002600601852381

Payment purpose: Charitable donation. For Project PROST

 

ПЕРЕКАЗИ ПО УКРАЇНІ (грн)

Рахунок (IBAN): UA573253650000026008020852381 в ПАТ "КРЕДОБАНК", м. Львів

ЄДРПОУ: 34493231

Отримувач: Благодійна організація "Український інститут політики громадського здоров'я"

Призначення платежу: БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА. Для проєкту PROST