14 / 04 / 2022
Вразливість системи охорони здоров’я під час конфлікту: Україна та інші країни

13 квітня 2022 року Голова правління та провідний дослідник УІПГЗ Сергей Дворяк взяв участь у зустрічі міжнародних експертів галузі громадського здоров’я, яка була організована Школою громадського здоров'я ім. Джона Хопкінса Блумберга (США).

Обговорювали вразливість системи охорони здоров’я в умовах триваючих військових конфліктів в Україні, М’янмі, Тіграї та інших країнах, а також загрози для створення функціонуючої системи охорони здоров’я в Афганістані після виведення військ США.

Вторгнення Росії в Україну привернуло увагу експертів до давньої проблеми нападів на лікарні, медичний персонал та цивільне населення під час війни. Незважаючи на те, що вже понад 150 років міжнародне право вимагає від військових утримуватися від нападів на заклади охорони здоров’я, на хворих, поранених та медичних працівників, сторони конфліктів часто ігнорують ці правові норми без наслідків для себе. Такі атаки загрожують медичній інфраструктурі як безпосередньо під час нападу, так і протягом багатьох подальших років. 

Після вторгнення Росії в Україну Всесвітня організація охорони здоров’я наразі підтвердила понад 100 нападів на медичні заклади та їхніх працівників, і експерти побоюються, що подібні інциденти триватимуть.

Відео: The Vulnerability of Health Care in Conflict: Ukraine and Beyond. Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, 2022 April 13 (EN)