03 / 01 / 2022
МКХ-11: що нового?

1 січня 2022 року в світі почала діяти одинадцята редакція Міжнародної класифікації хвороб, розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Розробка МКХ-11 тривала більше десяти років. У ній взяли участь понад 300 фахівців з 55 країн, які також розглянули 10 000 додаткових пропозицій від людей з усього світу. Класифікація була оновлена відповідно до досягнень в науці та медичній практиці.

У новому виданні вперше ігрова залежність — gaming disorder — класифікується як психічний розлад. Такий розлад характеризують як поведінкову залежність від азартних ігор - онлайн і оффлайн. Його діагностуватимуть, якщо будуть виявлені порушення в особистій, сімейній, соціальній поведінці, що спостерігаються щонайменше 12 місяців.

У МКХ-11 увійшли нові розділи, зокрема присвячені альтернативній медицині та сексуальному здоров'ю. Змінились підходи до класифікації інсульту: тепер це захворювання мозку, а не системи кровообігу. Уточнені специфічні симптоми для діагностування ПТСР та додано комплексний посттравматичний стресовий розлад. Введено спеціальні коди щодо антибіотикорезистентності, що допоможе більш точно вимірювати ефективність ліків.

МКХ-11 на ресурсі ВООЗ: https://icd.who.int/en