16 / 12 / 2021
МОЗ запрошує до громадського обговорення проєкту наказу «Про затвердження Порядку надання психіатричної допомоги мобільною мультидисциплінарною командою»

Це важлива ініціатива у впровадженні Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 р., до розробки якої у 2017 році активно долучились фахівці Українського інституту політики громадського здоров’я.

Концепція передбачає поліпшення доступності психіатричної допомоги за рахунок:

  • децентралізації та розвитку позастаціонарних форм надання спеціалізованої допомоги;
  • створення системи кризового консультування;
  • поліпшення надання допомоги щодо психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги;
  • реорганізації процесу надання допомоги в закладах охорони здоров’я на рівні вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) ланки;
  • впровадження чіткого механізму перенаправлення між наявними службами, розвитку мультидисциплінарних команд та міжгалузевої співпраці.

Головним завданням Мультидисциплінарної команди стане забезпечення надання психіатричної допомоги особам із психічними розладами за місцем перебування пацієнта. Надання послуг ґрунтуватиметься на принципах доказової медицини, гуманності, поваги до гідності, безпечності, недискрімінації, орієнтованості на відновлення здоров’я та покращення якості життя людини.

"Порядок надання психіатричної допомоги мобільною мультидисциплінарною командою" розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Пропозиції та зауваження  МОЗ приймає у письмовому або електронному вигляді:

вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601

телефон: (044) 253-72-71

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.