01 / 12 / 2021
UNAIDS попереджає про мільйони смертей, пов'язаних зі СНІДом, якщо не будуть вирішені проблеми з нерівністю

У новому звіті, оприлюдненому напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, UNAIDS попереджає, що якщо не будуть вирішені проблеми з нерівністю, протягом наступних 10 років світ може зіткнутися з 7,7 мільйонами смертей, пов'язаних зі СНІДом.

Нерівні, непідготовлені, незахищені: чому потрібні рішучі дії проти нерівності, щоб покласти край СНІДу, зупинити COVID-19 і підготуватися до майбутніх пандемійUNAIDS, 2021 (EN)

У 2020 році показники інфікування ВІЛ істотно зростали у країнах, де існує нерівність. Шість із семи нових випадків інфікування ВІЛ серед підлітків у країнах Африки на південь від Сахари зафіксовані серед дівчаток-підлітків. У всьому світі чоловіки, які практикують секс з чоловіками, працівники секс-бізнесу та люди, які вживають наркотики, стикаються з підвищеним у 25–35 разів ризиком інфікування ВІЛ.

Криза у боротьбі зі СНІДом пов’язана також з пандемією COVID-19. Темпи тестування на ВІЛ знизилися практично скрізь. Постраждали послуги з профілактики ВІЛ — у 2020 році послуги зі зниження шкоди для людей, які вживають наркотики, було припинено у 65% зі 130 країн, у яких проводилося дослідження UNAIDS.

Цього року виповнюється 40 років після реєстрації перших випадків СНІДу. Країни з законами та політикою, узгодженими з фактичними даними, активним залученням спільнот та надійними інклюзивними системами охорони здоров'я, досягли значного прогресу у боротьбі зі СНІДом. У той же час регіони з найбільшим дефіцитом ресурсів та країни з каральними законами, що не прийняли заснований на правах підхід до здоров'я, постраждали найбільше.

У доповіді розглядаються п'ять найважливіших елементів плану, узгодженого державами-членами на Нараді високого рівня Генеральної Асамблеї ООН зі СНІДу, які необхідно терміново реалізувати для припинення пандемії СНІДу та запобігання інших пандемій, які мають вирішальне значення, але все ще недостатньо фінансуються і не набувають достатньої уваги:

  • Інфраструктура з провідною участю та на основі спільнот
  • Рівний доступ до ліків, вакцин та медичних технологій
  • Підвищення значущості працівників ключових сфер
  • Права людини в центрі заходів у відповідь на пандемію
  • Орієнтовані на людей системи збору та обробки даних, що виявляють нерівність

Джерело: www.unaids.org