08 / 06 / 2021
Оцінка динаміки тестування на ВІЛ та залучення людей, які живуть з ВІЛ, у програми антиретровірусної терапії в регіоні СЄЦА: аналітичний звіт

Опубліковано комплексний звіт дослідників Інституту політики громадського здоров’я за результатами дослідження, проведеного у 7-ми країнах регіону СЄЦА у 2019-2020 роках в контексті пандемії COVID-19.

Зезюлин А., Недужко А., Кирьязова Т., Самко М., Думчев К. Оценка динамики тестирования на ВИЧ и вовлечения людей, живущих с ВИЧ, в программы антиретровирусной терапии в регионе ВЕЦА. Комплексный отчет по Беларуси, России, Молдове, Казахстану, Кыргызстану, Таджикистану, Украине2021 (RU)

Поява нового коронавірусного захворювання, відомого як COVID-19, створює додатковий тягар для людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ), які стикаються з численними проблемами зі здоров'ям і можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку важкого захворювання, спричиненого COVID-19.

Утримання рівня надання послуг антиретровірусної терапії (АРТ) в комплексі з постійним виявленням випадків і швидким включенням щойно діагностованих ЛЖВ у довічне лікування є критично важливим для захисту великих глобальних інвестицій і подальшого прогресу в боротьбі з епідемією ВІЛ. Якщо не буде докладено зусиль для усунення перебоїв у наданні медичних послуг, 6-місячна перерва в АРТ може призвести до більш ніж 500 000 додаткових смертей від хвороб, пов'язаних зі СНІДом.

Дане дослідження проводилося з метою оцінити зміни темпів тестування на ВІЛ, виявлення ВІЛ та призначення АРТ новим пацієнтам у семи країнах регіону Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА) на національному та місцевому рівнях у 2019-2020 роках в контексті пандемії COVID-19. Географічно дослідження охоплювало такі країни (міста і регіони): Киргизька Республіка (м. Ош), Республіка Білорусь (м. Мінськ, м. Солігорськ і м. Світлогорськ), Республіка Казахстан, Республіка Молдова, Республіка Таджикистан (м. Душанбе), Російська Федерація (м. Санкт-Петербург і Калінінградська, Новосибірська, Свердловська, Челябінська області) та Україна.

Для виконання мети дослідження були зібрані статистичні дані, щоб вивчити можливу зміну основних показників за період 2019-2020 років в контексті обмежувальних заходів, пов'язаних з пандемією COVID-19. Також були зібрані якісні дані в форматі глибинних інтерв'ю та даних локальної документальної бази для того, щоб встановити зв'язок між зниженнями значень основних показників і дією обмежувальних заходів.

Аналітичний звіт підготовлено та опубліковано в рамках регіонального проекту «Стійкість сервісів для ключових груп в регіоні СЄЦА», що реалізується консорціумом організацій з країн регіону СЄЦА під керівництвом МБФ «Альянс громадського здоров'я» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.