09 / 04 / 2021
Звіт за результатами проєкту "S-O-S Initiative"

На сайті ВООЗ опубліковано звіт за результатами спільного проєкту UNODC та WHO "Stop-Overdose-Safely (SOS) initiative", який реалізовувався в Україні, Киргизстані, Казахстані та Таджикистані та мав на меті зменшити кількість смертей від передозування опіоїдами.

У нашій країні проєкт впроваджував Український інститут політики громадського здоров’я.

За вісім місяців 14 263 потенційні очевидці передозування опіоїдами отримали від підготовлених проєктом тренерів препарат Налоксон та навчилися його використовувати. Майже 90% (88.1% в Україні) з тих, хто пройшов навчання, повідомили про випадки використання Налоксону для надання екстреної допомоги.

Екстраполяція даних про використання Налоксону з когортного дослідження (31%) на всю вибірку проекту S-O-S свідчить про те, що необхідну допомогу від учасників проєкту отримали приблизно 4388 осіб, і в результаті було врятовано багато життів.

UNODC-WHO Stop-Overdose-Safely (S-O-S) project implementation in Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan and Ukraine: summary report. World Health Organization and United Nations Office on Drugs and Crime, 2021 (EN)