14 / 01 / 2021
Новий онлайн-курс "Розлади психіки та поведінки. Основи психіатричної пропедевтики"

На навчальній платформі Центру громадського здоров'я України розміщено наш новий онлайн-курс, присвячений базовим засадам надання допомоги пацієнтам з найбільш розповсюдженими розладами психіки та поведінки.

РОЗЛАДИ ПСИХІКИ ТА ПОВЕДІНКИ. ОСНОВИ ПСИХІАТРИЧНОЇ ПРОПЕДЕВТИКИ

«Концепція розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» наголошує важливість поліпшення доступності допомоги, надання допомоги щодо психічного здоров’я на первинному рівні, а також розвитку системи психологічної та соціальної допомоги на рівні територіальних громад. До надання медичних та психосоціальних послуг залучається все більше фахівців – лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників.

Новий курс основ пропедевтики психічних захворювань розрахований на лікарів (не психіатрів), психологів та соціальних працівників. Після успішного завершення навчання слухачам надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів.

Крім базових засад надання допомоги пацієнтам з найбільш розповсюдженими розладами психіки та поведінки, у курсі розглядаються важливі документи, розроблені ВООЗ:

- Програма дій з усунення прогалин в охороні психічного здоров’я (mhGAP), яка має на меті розширити охоплення послугами при психічних, неврологічних розладах та станах, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин;

- Керівництво mhGAP IG 2.0, яке містить алгоритми для клінічного ухвалення рішень сімейними лікарями при найбільш поширених психічних розладах.

Навчальний курс створено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я».