04 / 11 / 2020
Опубліковано звіт експертів УІПГЗ щодо прогресу в досягненні стійкості програм ПТАО в Україні

Співробітниками Українського інституту політики громадського здоров'я було проведено оцінку стійкості програм підтримуючої терапії агоністами опіоїдів (ПТАО) в Україні в контексті переходу від донорської підтримки до національного фінансування.

Дворяк С., Зезюлин А. Украина: Анализ устойчивости программ поддерживающей терапии агонистами опиоидов в контексте перехода от донорской поддержки к национальному финансированию. Киев, Украина: Международный фонд «Відродження», 2020 (RU)

Оцінка була проведена протягом лютого - квітня 2020 року двома незалежними експертами Сергієм Дворяком та Олександром Зезюліним з акцентом на контекст перехідного періоду. Це перша масштабна оцінка ПТАО, і тому, крім перехідного періоду, автори торкнулися ряду питань проведення ПТАО, що не стосуються безпосередньо переходу, але мають значення для оцінки надання цього виду лікування в цілому.

Були розглянуті три основні сфери: 1) політика і управління 2) фінанси та 3) послуги, що надаються пацієнтам. Оцінка базувалася на даних літератури, численних документах, інтерв'ю з ключовими респондентами. Окрім якісних даних також використовувалися багаточисленні кількісні показники. В першу чергу розглядалися проблеми, що стосуються якості лікування та охоплення програмою ПТАО.

Підготовка та проведення цього дослідження була ініційована і фінансована Міжнародним фондом «Відродження».