10 / 03 / 2020
Звітуємо про результати проекту «Оцінка оптимізації АРТ на національному рівні»

Сьогодні у Києві фахівці УІПГЗ представили попередні результати дослідження, проведеного Інститутом на замовлення Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Проект «Оцінка оптимізації АРТ на національному рівні» було реалізовано у партнерстві з Міжнародним центром з питань освіти та підготовки у сфері охорони здоров’я (I-TECH), Центрами контролю та профілактики захворюваності США (CDC) та Мережею 100% Життя (Всеукраїнська мережа ЛЖВ).

Дослідження, проведене у 12 регіонах України, мало на меті визначити ставлення ВІЛ-інфікованих пацієнтів, лікарів та експертів до переходу на нові схеми АРТ – зокрема, на схему лікування з препаратором «Долутегравір».

Пацієнти, які отримували долутегравір, виявили більшу прихильність до лікування та відмітили покращення якості життя через відсутність або зменшення побічних ефектів.

На думку експертів та медичних працівників впровадження оптимізації АРТ є успішним і відповідає потребам країни, а ставлення медичної спільноти до стратегії оптимізації АРТ та застосування долутегравіру як схеми АРТ першої лінії є переважно позитивним.

Станом на кінець 2019 року близько 42% ВІЛ-інфікованих пацієнтів в Україні отримують долутегравір.