16 / 03 / 2020
Поради щодо зменшення шкоди для споживачів наркотиків під час пандемії вірусу COVID-19

У зв'язку з пандемією вірусу COVID-19 Міжнародна мережа людей, що вживають наркотики (INPUD) - глобальна мережа, яка бореться за права і здоров'я спільноти людей, що вживають наркотики - розробила для них перелік порад в умовах кризи системи охорони здоров'я.

Наступні поради розроблені для зменшення шкоди для споживачів наркотиків під час пандемії коронавируса.

 1. НЕ КОРИСТУЙТЕСЯ СПІЛЬНИМИ трубками, бонгами, джойнтами, носовими трубками, а також інструментами для ін'єкцій, включно зі стерилізованої водою.
 2. Якщо дозволяють фінанси, запасіться вашими наркотичними засобами заздалегідь - до того, як почнуться перебої з поставками.
 3. Якщо ви пацієнт / ка програми замісної терапії, попросіть вашого лікаря про рецептурну видачу препарату мінімум на ТРИ МІСЯЦІ. Попросіть про можливість пропускати відвідування лікаря та здачу планових аналізів.
 4. БУДЬТЕ ГОТОВІ ПРОЙТИ ЧЕРЕЗ СИНДРОМ ВІДМІНИ в разі відсутності доступу до наркотичних засобів. Розробіть план дій у таких випадках і запасіться необхідними препаратами, їжею і питвом, необхідними для проходження детоксикації. Це стосується як і тих, хто вживав опіати, так і споживачів інших наркотиків.
 5. ЗАПАСІТЬСЯ ІНСТРУМЕНТАМИ для вживання наркотиків, щоб їх вистачило мінімум на 3-4 тижні (або навіть більше, якщо ви належите до груп ризику передачі інфекцій, або якщо це дозволяє ваша програма обміну шприців)
 6. Протирайте УПАКОВКИ від наркотиків антисептиками на основі спирту одразу ж після того, як отримали упаковку від дилера. Мінімальна концентрація спирту 60% доведено ефективно вбиває віруси на поверхнях. Антибактеріальне мило не вбиває віруси, але це краще ніж нічого.
 7. Уникайте потрапляння упаковки від наркотику в рот, вагіну або анус. Якщо все ж потрібно переносити наркотики у власному тілі, то ретельно протріть упаковку антисептиком на основі алкоголю до транспортування та після того, як ви їх вилучили. Для рота користуйтеся ополіскувачем з вмістом спирту.
 8. МИЙТЕ РУКИ ретельно з милом і гарячою водою не менше 20 секунд (або навіть довше) після кожного контакту з іншими людьми, грошима або наркотиками. Сушити руки краще паперовими рушниками.
 9. ГОТУЙТЕ СВОЇ НАРКОТИКИ САМОСТІЙНО, щоб переконається, що ви не торкалися до інструментів іншої людини, і не дозволяйте торкатися до ваших.
 10. Якщо у вас з'явилися симптоми і ви хворієте, НЕ ЙДІТЬ ДО МІСЦЕВОЇ ПРОГРАМИИ ЗНИЖЕННЯ ШКОДИ. Краще повідомте їм про свій стан по телефону і дайте їм можливість вжити заходів для вашої і своєї безпеки.
 11. Будьте готові до можливого закриття програми ОБМІНУ шприців, і можливого закриття центрів детоксикації. У зв'язку з цим дійте згідно з пунктами 2,3,4 і 5 для зниження ризиків, пов'язаних з нестачею запасів та інструментарію.
 12. Важливо пам'ятати, що люди зі слабким імунітетом, захворюваннями легенів та іншими додатковими медичними станами знаходяться в зоні ризику зараження вірусом COVID-19, і перебуваючи у соціальній ізоляції, ми таким чином допомагаємо їм не заразитися. Дотримання цих та інших порад щодо зниження шкоди допоможе всім нам зберегти здоров'я та безпеку.

Джерело: talkingdrugs.org