26 / 11 / 2019
Європейський тиждень тестування на ВІЛ і гепатит

22 листопада стартував осінній європейський тиждень тестування на ВІЛ і гепатит. Міністерство охорони здоров'я України закликає всіх, хто не знає про свій ВІЛ-статус, пройти тестування.

Тестування на ВІЛ здійснюється за допомогою експрес-тестів. Воно є безкоштовним та конфіденційним, а сама процедура займає не більше 15 хвилин. За умов раннього виявлення та отримання відповідної терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям.

Зробити тест на ВІЛ можна:

- у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра

- в кабінетах “Довіра”, кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання

У рамках тижня тестування у Києві працюватимуть мобільні лабораторії AHF Ukraine. Знайти зручну адресу можна тут: https://bit.ly/2KQMuwZ. Також перевіритись на ВІЛ можна стаціонарному пункті тестування у своєму місті: https://freehivtest.org.ua/

В Україні лікування ВІЛ-позитивних осіб здійснюється за державний кошт. На це у державному бюджеті 2020 року передбачено 49,9 млн. грн.

У випадку з вірусними гепатитами раннє виявлення також є дуже важливим, оскілки захворювання часто протікає безсимптомно Більшість хворих дізнається про свій діагноз на пізніх стадіях. Зробити тест на вірусні гепатити В та С можна звернувшись до свого сімейного лікаря, педіатра або терапевта. Також інформацію про пункти тестування на гепатити B та С можна знайти тут: https://bit.ly/2OF3K9z

МОЗ України нагадує, що вакцинація від гепатиту В входить в національний календар профілактичних щеплень https://goo.gl/WbQTlU. Діти повинні отримати три дози вакцини від гепатиту В — перше щеплення протягом 24 годин від народження, другу дозу  — у віці 1 місяць, і третю — у 6 місяців.

Джерело: МОЗ України