18 / 10 / 2019
Нові публікації за результатами проєкту HPTN 074

Восени у міжнародних наукових виданнях опубліковано дві статті за співавторством фахівців УІПГЗ, присвячені результатам дослідження HPTN 074, яке проводилося серед споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні, Індонезії та В'єтнамі.

Проєкт HPTN 074 (Мережа дослідницьких центрів з профілактики ВІЛ) тривав чотири роки та мав на меті вивчення ефективності нового інтегрованого підходу до лікування ВІЛ-інфікованих споживачів ін'єкційних наркотиків та профілактики передачі вірусу до їхніх неінфікованих ін’єкційних партнерів.

Зважаючи на етичні проблеми, пов'язані з дослідженнями за участю людей, що вживають ін'єкційні наркотики, важливим аспектом є визначення потенційних вигод для учасників. У публікації “Reported Participation Benefits in International HIV Prevention Research with People Who Inject Drugs” надано оцінку перевагам, про які повідомляли учасники дослідження HPTN 074.

Стаття “HIV drug resistance in persons who inject drugs enrolled in an HIV prevention trial in Indonesia, Ukraine, and Vietnam: HPTN 074“ присвячена результатам дослідження стійкості ВІЛ до лікарських препаратів у людей, що вживають ін’єкційні наркотики.

Співавтором обох публікацій став керівник проекту HPTN 074 в Україні, науковий директор Українського інституту політики громадського здоров'я Костянтин Думчев.