19 / 06 / 2019
2019 NIDA International Forum

14-17 червня в Сан-Антоніо (штат Техас, США) відбувався Щорічний міжнародний форум, який організує Національний інститут з питань зловживання наркотиками (National Institute on Drug Abuse, NIDA).

Щорічний Форум NIDA покликаний сприяти спільним міжнародним дослідженням та обміну науковою інформацією між дослідниками у сфері наркозалежності. Форум проводиться кожного червня разом з щорічним науковим засіданням Колегії з проблем наркотичної залежності (College on Problems of Drug Dependence, CPDD).

Д-р Карл Латкін (університет Джонса Хопкінса, США) та Тетяна Кірьязова (Український інститут політики громадського здоров'я, Україна) разом з колегами презентували результати якісного компоненту дослідження HPTN074 на конференції CPDD-2019.

Під час постерної сесії дослідники представили фактори, що впливають на звернення за ЗПТ з точки зору споживачів ін’єкційних наркотиків та провайдерів послуг в Україні.

Результати дослідження свідчать, що для розширення замісної підтримувальної терапії в Україні необхідно полегшити доступ людей, що вживають наркотики ін’єкційно (ЛВІН), до програми ЗПТ та забезпечити їм інформаційну та мотиваційну підтримку. Ставлення споживачів ін’єкційних наркотиків до ЗПТ (особливо з використанням метадону) вказує на необхідність проведення соціальних маркетингових кампаній для протидії хибним уявленням про ЗПТ та стигматизації, пов'язаною із залежністю, серед ЛВІН та спільноти.