02 / 05 / 2019
Harm Reduction 2019

Науковий директор УІПГЗ Костянтин Думчев представив результати ретроспективного клінічного дослідження щодо людей, що живуть з ВІЛ в Україні, під час 26-ої Міжнародної конференції зі зменшення шкоди в Порту.

З 28 квітня по 1 травня 2019 року в місті Порту (Португалія) відбувалась 26-а Міжнародна конференція зі зменшення шкоди (26th Harm Reduction International Conference).

Міжнародна конференція Harm Reduction, яка проводиться раз на два роки кожного разу в іншій країні світу, є єдиною глобальною конференцією з обміну знаннями та найкращими практиками у сфері зменшення шкоди.

У третій день конференції науковий директор Українського інституту політики громадського здоров’я Костянтин Думчев представив результати ретроспективного клінічного дослідження щодо людей, що живуть з ВІЛ в Україні. Результати переконливо підтверджують те, що люди, що вживають наркотики, досягають вірусної супресії за такий же час, як і всі інші пацієнти, які почали АРТ. Проте вони ще досі стикаються зі значними бар'єрами у початку АРТ, що закликає до більш активного впровадження інтервенцій із залучення до лікування.