15 / 03 / 2019
Новий звіт ЮНЕЙДС «Здоров'я, права та наркотики: зниження шкоди, декриміналізація та нульова дискримінація для людей, що вживають наркотики»

У звіті ЮНЕЙДС, опублікованому 13 березня 2019 року, стверджується, що зниження загального числа нових випадків зараження ВІЛ у світі не торкнулося споживачів ін'єкційних наркотиків. 99% людей, що вживають ін'єкційні наркотики, мешкають в країнах з недостатнім охопленням послугами зі зменшення шкоди.

У новому звіті ЮНЕЙДС "Здоров'я, права і наркотики: зниження шкоди, декриміналізація та відсутність дискримінації щодо людей, що вживають наркотики" зазначено, що з 10,6 мільйонів споживачів ін'єкційних наркотиків у 2016 році більш ніж у половини був гепатит C, а кожен восьмий був ВІЛ-інфікованим. У звіті наводиться думка, що доступність комплексних послуг зі зменшення шкоди, включаючи програми із забезпечення шприцами та голками, лікування наркотичної залежності, тестування на ВІЛ та відповідне лікування, прискорить прогрес у запобіганні нових випадків зараження ВІЛ серед людей, які вживають наркотики.

За даними звіту, незважаючи на декриміналізацію вживання наркотиків та їхнього зберігання для особистого вживання, яка підвищує доступність і затребуваність послуг з охорони здоров'я та зменшення шкоди, кримінальні переслідування та жорсткі санкції за такі дії, як і раніше, широко поширені. За оцінками, кожен п'ятий ув'язнений відбуває термін за правопорушення, пов'язані з наркотиками, причому близько 80% з них - за зберігання наркотиків для власного вживання. Крім того, у звіті перераховано 35 країн, в яких досі діє смертна кара за правопорушення, пов'язані з наркотиками.

ЮНЕЙДС виступає за широке залучення до розгляду цього питання громадянського суспільства в якості необхідного джерела інформації, а також середовища для мобілізації ресурсів, просвітницької діяльності та надання лікування в рамках спільноти, особливо в країнах, де репресивна політика є нормою. Крім цього, ЮНЕЙДС закликає забезпечити достатнє фінансування програм із захисту прав людини та надання послуг медичного характеру, включаючи послуги зі зменшення шкоди, профілактики та лікування ВІЛ, а також до ліквідації пов'язаних з наркотиками та ВІЛ остракізму і дискримінації.

Health, rights and drugs: harm reduction, decriminalization and zero discrimination for people who use drugsUNAIDS, 2019 (EN)