11 / 03 / 2019
CROI 2019

У США завершилась 26-а Конференція, присвячена ретровірусам та опортуністичним інфекціям (CROI 2019). У щорічній зустрічі провідних фахівців з фундаментальних, трансляційних та клінічних досліджень з усього світу взяв участь науковий директор УІПГЗ Костянтин Думчев.

Конференція CROI 2019 (26th Conference on Retroviruses and Opportunistic Infections) відбувалася з 4 по 7 березня 2019 року в Сіетлі (Вашингтон, США) та була присвячена останнім досягненням, важливим розробкам та найкращим дослідницьким методам в боротьбі з ВІЛ/СНІД та пов'язаними з ним інфекційними захворюваннями.

Міжнародне товариство зі СНІДу (IAS) окреслило декілька ключових результатів, представлених під час заходу, у своєму огляді “A week in review: CROI 2019” (Читати повний текст огляду на сайті IAS):

  • Зафіксовано другий випадок «зцілення» від ВІЛ. У «Лондонського пацієнта», колишнього ВІЛ-позитивного чоловіка, якому було трансплантовано кістковий мозок від аналогічного донора імунітету, протягом 18 місяців не виявляється ВІЛ-інфекція. Дотепер дослідники не могли повторити позитивний результат лікування «Берлінського пацієнта», який переніс подібну трансплантацію у в 2007 році.
  • Доведено переваги інтенсивного тестування та лікування на прикладі кількох масштабних досліджень в Африці. Добровільне тестування «від будинку до будинку», швидкий доступ до лікування та посилення профілактики призвели до скорочення нових випадків інфікування ВІЛ на 30%.
  • Вчені покладають великі сподівання на «нейтралізуючі антитіла широкого спектру дії» (bNAbs), які виникають природно у невеликої кількісті людей, які живуть з ВІЛ. Наразі bNAbs вивчаються на предмет їхнього потенційного використання у вакцинах проти ВІЛ.
  • Лікування туберкульозу поліпшується, навіть для найважчих випадків, в тому числі серед ВІЛ-позитивних пацієнтів.
  • Презентовано результати досліджень нових підходів до медикаментозної терапії, які розкривають широкі перспективи для профілактики та лікування ВІЛ.

Науковий директор Українського інституту політики громадського здоров’я Костянтин Думчев разом з колегами представив на Конференції результати кількох останніх досліджень щодо ВІЛ-інфекції, реалізованих Інститутом в Україні, зокрема, результати проекту HPTN074:

Kostyantyn Dumchev, Iuliia Novak, Tetiana Saliuk

Yinfeng Zhang, Philip J. Palumbo, Jessica M. Fogel, Xu Guo, William Clarke, Paul Richardson, Erica Hamilton, Ngo T. Hoa, Kostyantyn Dumchev, Zubairi Djoerban, Irving Hoffman, Brett Hanscom, William C. Miller, Susan H. Eshleman

Mariya V. Sivay, Philip J. Palumbo, Yinfeng Zhang, Kate Grabowski, Estelle Piwowar-Manning, Xu Guo, Erica Hamilton, Vivian Go, Kostyantyn Dumchev, Zubairi Djoerban, Brett Hanscom, Irving Hoffma, William C. Miller, Susan H. Eshleman