03 / 08 / 2020
Наші дистанційні навчальні курси (оновлюється)

В рамках дослідницьких проектів фахівці Українського інституту політики громадського здоров’я спільно з партнерами розробляють дистанційні навчальні курси для лікарів, соціальних працівників та психологів, участь у яких є безкоштовною. Під час онлайн навчання слухачі отримують практичні інструменти для медичної та психосоціальної підтримки пацієнтів з соціально небезпечними хворобами, такими як наркозалежність, ВІЛ-інфекція, гепатити, туберкульоз та інші. 

Отримані по завершенню курсів сертифікати дозволяють учасникам працювати з пацієнтами за сучасними міжнародними та національними стандартами.

ІНТЕГРОВАНА ДОПОМОГА ДЛЯ ОСІБ ІЗ ПСИХІЧНИМИ ТА ПОВЕДІНКОВИМИ РОЗЛАДАМИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ ОПІОЇДІВ

Курс є активним у період серпень - жовтень 2020 року.

Розміщення: навчальна платформа Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Вимоги до слухачів: курс розрахований на керівників медичних закладів, лікарів, соціальних працівників.

Про курс. Надання інтегрованої допомоги хворим на опіоїдну залежність є одним із пріоритетних завдань сьогодення. Окрім медичної значущості, проблема має і соціальний аспект. Адже практика споживання ін’єкційних наркотиків створює величезний ризик розповсюдження ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та інших захворювань в середовищі людей, які вживають наркотики ін’єкційно, і внаслідок цього сприяє поширенню захворюваності серед загального населення. Також пацієнти саме цієї групи є вразливими та стигматизованими в українському суспільстві, зазнають утисків та недбалого ставлення з боку медичного персоналу, потребують спрощеної, неперервної та доступної схеми лікування у зв’язку з матеріальною/фізичною неспроможністю. Курс включає методологічні вказівки, мультидисциплінарний підхід до надання послуг з ВІЛ/СНІД, діагностики та лікування ТБ, вірусних гепатитів, психічного та репродуктивного здоров‘я.

Навчальний курс розроблено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США (СDС). 

 

ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ НАДАННЯ ІНТЕГРОВАНИХ ПОСЛУГ ОСОБАМ ІЗ ПСИХІЧНИМИ ТА ПОВЕДІНКОВИМИ РОЗЛАДАМИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ ОПІОЇДІВ

Курс є активним у період серпень - жовтень 2020 року.

Розміщення: навчальна платформа Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Вимоги до слухачів: курс розрахований на керівників медичних закладів, лікарів, соціальних працівників.

Про курс. Надання інтегрованої медико-соціальної допомоги хворим з опіоїдною залежністю є важливим завданням сучасної системи охорони здоров’я. Цей контингент пацієнтів потребує уваги не лише через медичну та соціальну значущість наркозалежності, а й тому, що практика вживання ін’єкційних наркотиків створює величезний ризик поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу (ТБ) у середовищі людей, які вживають наркотики ін’єкційно (ЛВНІ). Для полегшення доступу до ЗПТ в Україні активно проводиться процес інтеграції та децентралізації послуг з лікування та реабілітації хворих на наркотичну залежність. Матеріали цього курсу спрямовані на поглиблення знань керівників лікувальних закладів та лікарів щодо організаційних аспектів надання інтегрованих послуг особам із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.

Навчальний курс розроблено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США (СDС).

 

ЛІКУВАННЯ ОПІОЇДНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

Курс є активним у період серпень - жовтень 2020 року.

Розміщення: Навчальна платформа Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Вимоги до слухачів: курс розрахований на медичних працівників (лікарів та медичних сестер), незалежно від спеціальності.

Про курс. В Україні зростає кількість медичних закладів, в яких запроваджується підтримувальна терапія агоністами опіоїдів (ЗПТ) для лікування хворих із синдромом залежності від опіоїдів. Наркологічна служба не має достатніх ресурсів для надання своїм пацієнтам потрібної кількості медичних і психосоціальних послуг, а відтак не взмозі найближчим часом забезпечити повноцінне лікування хворих на ОЗ з коморбідною інфекційною патологією. Виходом із цієї ситуації може бути створення осередків інтегрованої медико-соціальної допомоги на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Даний курс надає можливість слухачам отримати основні знання та навики для призначення ЗПТ своїм пацієнтам.

Навчальний курс оновлено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США (СDС). 

 

ПСИХОСОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД ХВОРИХ З ОПІОЇДНОЮ ЗАЛЕЖНІСТЮ

Курс є активним у період  серпень - жовтень 2020 року.

Розміщення: навчальна платформа Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Вимоги до слухачів: курс призначений для соціальних працівників, психологів та медичних працівників.

Про курс. Численні дослідження з лікування опіоїдної залежності підтверджують кращу результативність лікування, якщо воно супроводжується відповідною психосоціальною допомогою та залученням до програм зменшення шкоди. Курс надає інформацію про основні цілі, завдання та принципи соціального супроводу. Дає слухачам практичні інструменти психосоціальної підтримки наркозалежних пацієнтів.

Навчальний курс розроблено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США (СDС).