30 / 08 / 2018
Підсумковий звіт Семінару «ВІЛ-інфекція у країнах Східної Європи і Центральної Азії: регіональні досягнення і проблеми»

Матеріали зустрічі, організованої Навчальним фондом IAS 30 травня 2018 року у Києві, поповнено підсумковим звітом.

30 травня у Києві відбувся семінар з питань ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії, організований Міжнародною спільнотою з боротьби зі СНІДом (International AIDS Society - IAS). Зустріч, яка об’єднала близько п'ятдесяти ключових стейкхолдерів, була присвячена результатам 9-ї конференції з проблем ВІЛ-інфекції «IAS 2017», що відбулася в минулому році в Парижі, та перспективам поліпшення політики і програм щодо ВІЛ-інфекції в регіоні Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА).

Сьогодні організаторами оприлюдено Підсумковий звіт зустрічі:

ВИЧ-инфекция в странах Восточной Европы и Центральной Азии. Региональные достижения и проблемы. Семинар по результатам конференции IAS-2017. International AIDS Society, 2018 (RU)

"На семінарі обговорювалися ключові проблеми в регіоні, пов'язані із захворюваністю на ВІЛ, туберкульозом та гепатитом у людей, що вживають наркотики ін'єкційно, а також тема «ВІЛ, підлітки і молодь».

Відзначено, що сьогодні в більшості країн регіону Східної Європи та Центральної Азії епідемія ВІЛ, на жаль, ще не під контролем. Охоплення всіх вразливих груп комбінованими програмами профілактики не досягає оптимального рівня.

Підкреслюється необхідність знизити репресивні фактори по відношенню до осіб, що вживають наркотики.

Слід продовжувати пошуки нових форм для роботи з підлітками. Серед них можна відзначити навчальні програми в рамках соцмереж, молодіжних фестивалів, гарячі лінії, онлайн допомогутощо.

По мірі зменшення фінансової підтримки з боку Глобального Фонду програми потребуватимуть зростання державного фінансування. Для адвокації такого фінансування будуть потрібні клінічні дослідження, точні цифри, науково обґрунтовані дані.

Відзначено недолік досліджень, що стосуються лікування ВІЛ-інфекції з супутніми захворюваннями, не пов'язаними з ВІЛ / СНІД (туберкульоз), а пов'язаними з хронічними неконтагіозними захворюваннями (хвороби серця, діабет).

На жаль, залишаються невирішеними базові проблеми: стигма, дискримінація, застаріла і недостатньо ефективна структура охорони здоров'я."

Усі матеріали заходу доступні на сайті Навчального фондом IAS організаторів зустрічі за посиланнями:

www.iasociety.org/IAS-Educational-Fund/IAS-Educational-Fund-Meetings/IAS-Educational-Fund-Meeting-Ukraine-RU (російською)

www.iasociety.org/IAS-Educational-Fund/IAS-Educational-Fund-Meetings/IAS-Educational-Fund-Meeting-Ukraine (англійською)