17 / 05 / 2018
Опубліковано звіт за результатами проекту “Інструменти оцінювання спільнот, прав та гендерних аспектів в контексті ТБ в Україні”

15 травня на багатосторонній зустрічі зі стратегічного планування для комплексного реагування на пов'язані з порушенням прав людини перешкоди у доступі до послуг ВІЛ/ТБ в Україні було презентовано результати дослідження, проведеного за участю експертної команди Українського інституту політики громадського здоров’я.

Звіт базується на даних, отриманих протягом жовтня-грудня 2017 року.

Проект «Інструменти оцінювання спільнот, прав та гендерних аспектів в контексті ТБ в Україні» був реалізований МБФ «Альянс громадського здоров'я» у співпраці з Партнерством «Зупинимо туберкульоз», БО «Український інститут політики громадського здоров'я», ГУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України» та тісним співробітництвом з ключовими спільнотами та активістами в сфері протидії туберкульозу в Україні. Проектом було передбачено проведення масштабного дослідження, яке мало на меті виявлення гендерних бар’єрів, що перешкоджають своєчасному зверненню чоловіків, жінок та трансгендерних людей за послугами в сфері охорони здоров’я. Дослідження ґрунтувалося на інструментах, розроблених Stop TB Partnership, а саме на інструментах оцінки гендерних аспектів в сфері ТБ/ВІЛ та інструментах збору даних для планування заходів, спрямованих на ключові уразливі групи та групи з недостатнім рівнем забезпеченості послугами.

Використання гендерного підходу сприяло визначенню бар’єрів та певних ризиків для чоловіків, жінок та трансгендерних людей у рамках протитуберкульозних програм, що допоможе при плануванні послуг та розробці відповідних інтервенцій з урахуванням прав людини й гендерних особливостей. Стратегічні напрацювання та результати дослідження будуть враховані в національних нормативних документах в сфері туберкульозу. Очікується, що розуміння специфічних гендерних потреб та відповідних побажань цільових груп дозволить посилити національну відповідь на епідемію ТБ та ТБ/ВІЛ.

Звіт за результатами проекту “Інструменти оцінювання спільнот, прав та гендерних аспектів в контексті ТБ в Україні” (UA)

Report on the project results “Communities, Rights and Gender TB Tools Assessments in Ukraine” (EN)